Jak już od trzech lat, z okazji „Światowego Dnia Kota” organizujemy spotkanie Miłośników Kotów i tych, którzy chcieliby zostać miłośnikami kotów i tych którzy chcą „tylko” popatrzyć – zapraszamy na IV Pokaz Kotów Rasowych i Wielorasowych – Kocia logika – akcja edukacyjna.
Chcemy przełamywać stereotypy dotyczące kotów, które bardzo często są wyssane z palca i do tego niesprawiedliwe. Bo koty:
- to zwierzęta towarzyskie. Jeżeli przebywają wśród ludzi, reagują kiedy się do nich mówi i potrafią na swój sposób odpowiadać. Cieszy je towarzystwo człowieka;
- nie myślą, że są małymi ludźmi. Myślą, że my jesteśmy dużymi kotami. To w wielu przypadkach wpływa na ich zachowanie;
- mają nastrój w oczach. Przestraszony lub podekscytowany kot ma duże i okrągłe źrenice. U zdenerwowanego kota źrenice są zwężone. Rozmiar źrenicy zależy w równym stopniu od emocji, co od natężenia światła.
- mogą spać do 15 godzin dziennie. To czyni z nich jedne z największych śpiochów wśród ssaków;
- głaskane łagodzą nasz stres, a jego mruczenie działa uspokajająco;
- poświęcają swojej toalecie blisko trzecią część dnia;
- mają podobny mózg do naszego;
- mają emocje ulokowane w tej samej części mózgu co my.
Pokaz odbędzie się w naszej szkole 3 marca 2018 r. (sobota) od godziny 1100 do 1600. Rejestracja kotów (do pokazu) od godziny 1000 .
W sprawie zgłoszenia kota/kotów do pokazu prosimy kontaktować się bezpośrednio z P. Danutą Blichowską 501 789 678, danblich@gmail.com
W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego proponujemy: spotkania z samymi Kotami i ich Opiekunami, ze specjalistami – weterynarzami, fizjoterapeutą zwierzęcym, prawnikiem specjalizyjącym się w sprawach zwierząt, inspektorami KTOZ, kocim behawiorystą i fizjoterapeutą, przedstawicielami organizacji pożytku publicznego zajmującymi się kotami, finały konkursów artystycznych p.t. „Relacje ludzie – koty, nasi czworonożni przyjaciele” wraz z wystawą pokonkursową prac plastycznych i fotograficznych, konkursów wiedzowych na temat kotów. Będą stoiska m.in. Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, innych organizacji pożytku publicznego, sklepów z karmą i akcesoriami zwierzęcymi. Będzie można malować twarze (oczywiście w kocie wzory), dla młodszych będą atrakcje artystyczne, będzie fotograf - specjalista (oczywiście od fotografii kotów).
A jeśli komuś zmięknie serce i postanowi mieć zaszczyt mieszkania z kotem – będą koty do adopcji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym kocie sprawy są nieobojętne, także tych, którzy nie są przekonani do kotów, spróbujemy przekonać.
Szczegóły dotyczące harmonogramu imprezy, rejestracji i prezentacji swoich kotów, konkursów artystycznych, wiedzowych będą zamieszczane na stronie Internetowej Szkoły, Facebooku Szkoły i przesyłane poprzez Librusa.
Organizatorzy