• Podstawowa Księga Znaku

• Na tej stronie prezentujemy naszą identyfikację wizualną, która jest podstawowym narzędziem, służącym kreowaniu wizerunku firmy lub produktu na rynku. Tą firmą jest Nasza Szkoła, a "produktem", (choć słowo "produkt" nie brzmi najlepiej) jest odpowiednio przygotowany ABSOLWENT i Jego zadowoleni Rodzice czyli Klienci.

Po co? Głównym powodem tworzenia identyfikacji wizualnej jest chęć wyróżnienia Naszej Szkoły spośród konkurencyjnych marek. Spójny i przemyślany system wizualny pozwala na zauważenie Naszej Szkoły  w gąszczu innych, co w naturalny sposób przekuwa się na zaistnienie w świadomości Klientów - uczniów, rodziców, ale także firm współpracujących z Naszą Szkołą.

Przedstawiamy opracowane logotypy, kolorysytkę, kroj pisma, w niektórych przypadkach wygląd i charakterystyczne elementy wystroju wnętrz, czy szatę materiałów promocyjnych.

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z Podstawową Księgą Znaku, w której szczegółowo opisane są sposoby dozwolonego użytku poszczególnych znaków.

Poniżej elementy Podstawowej Księgi Znaku, znaki do pobrania w odpowiednich formatach i umieszczaniu w dokumentach szkolnych.

Uwaga:

uprawnionymi do użytku znaków graficznych Szkoły Podstawowej z Oddziłami Integracyjnymi nr 12 są tylko  i wyłącznie pracownicy szkoły. Użycie znaków przez osoby fizyczne lub prawne wymaga każdorazowej pisemnej zgody właściciela znaku.

Użycie znaku bez zgody właściciela znaków jest niedozwolone.

Jednocześnie informuję, że szkoła ma obowiązek stosowania znaków Miasta Krakowa i reguluje to Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa Nr 1508/2017 z dnia 13.06.2017 r., a od 16 listopada 2020 r. obowiązuje zaktualizowana Księga Znaku Miasta Krakowa.

1. Podstawowa Księga Znaku:
          1. Znak graficzny (logotyp) Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12

oficjalny znak bazowy do użytku w dokumentach, prezentacjach, arkuszach kalkulacyjnych - w nagłówkach pierwszej strony, w stopce należy umieścić informację teleadresową, poniżej szablon dokumentu.

druk_firmowy_SPzOI_nr_12_09-2020-001.dotx

Po otworzeniu szablonu dokumentu (.dotx) należy go zapisać w formacie .doc .lub docx

1. Znak graficzny w wersji czarno-białej i w odcieniach szarości SPzOI nr 12 z informacją teleadresową  (wystarczy ustawić w parametrach wydruku opcję "drukuj w odcieniach szarości" lub "czarno-biały").

znak bazowy z informacją teleadresową (czarno-biały) do użytku w dokumentach, prezentacjach, arkuszach kalkulacyjnych - w nagłówkach pierwszej strony (do użytku w dokumentach wewnątrzszkolnych).

1. Znak graficzny ABSOLWENTA

SP_12_absolwent_02.tif

znak do użytku w dokumentach, prezentacjach, arkuszach kalkulacyjnych związanych z misją, wizją strategią rozwoju Szkoły, programami profilaktyczno-wychowawczymi.

1. Znak graficzny Samorządu Uczniowskiego SP 12

znak bazowy z informacją teleadresową do użytku w dokumentach Samorządu Uczniowskiego

1. Znak graficzny Rady Rodziców SP 12:

znak bazowy z informacją teleadresową do użytku w dokumentach Rady Rodziców

1. Znak graficzny SP 12 z informacją teleadresową na tle muru

znak do użytku w materiałach reklamowych Szkoły - plakatach, afiszach, ulotkach, broszurach, dyplomach, certyfikatach, wizytówkach, zaproszeniach, dokumentach o szczególnym znaczeniu.

W celu przygotowania jednego z wyżej wymienionych dokumentów reklamowych proszę o kontakt z Markiem W. Kapturkiewiczem: serwiswww.sp12@vi-de.pl

1. Obowiązujący krój czcionki:

W pismach oficjalnych obowiązuje czcionka "LATO", wymóg wynikający Zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa Nr 1508/2017 z dnia 13.06.2017 r. i  zaktualizowanej Księgi Znaku Miasta Krakowa.

Lato2OFL.zip

Czcionkę należy pobrać, rozpakować (aplikacje WINRAR lub WINZIP) po podwójnym kliknięciu na nazwie czcionki otworzy się aplikacja podglądu czcionek. Żeby zainstalować wybraną czcionkę należy kliknąć przycisk "ZAINSTALUJ"