• Życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne

• Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

proszę przyjąć najcieplejsze i najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne.

W świecie ogarniętym kłótnią i wojną – życzymy zgody i pokoju.

W świecie wielkich podziałów i nierówności – życzymy zgody i wzajemnego poszanowania.

W świecie przepełnionym hałasem i krzykiem – życzymy ciszy i zastanowienia.

W świecie wielkiego pędu – życzymy zatrzymania się na chwilę refleksji.

W świecie, w którym słowa utraciły swe pierwotne znaczenie – życzymy na nowo odkrywania piękna języka.

Bądźmy dla siebie dobrzy!

Bądźmy wobec siebie uczciwi!

Po prostu bądźmy ze sobą, nie obok siebie!

Dyrekcja oraz Pracownicy SP 12 w Krakowie

• Noc w Szkole - relacja

• 8 grudnia w godzinach 18.00-23.00 odbyła się w naszej szkole kolejna noc w szkole. Również w tym roku nasz projekt został sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak.

Tym razem tematem przewodnim było zdrowe żywienie. Najpierw pani Gabriela Kuszewska przedstawiła krótką prezentację na temat piramidy żywienia oraz właściwości składników pokarmowych. Następnie zorganizowała grę przy użyciu aplikacji Kahoot. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali szóstki z biologii.

Potem było wielkie gotowanie pod czujnym okiem Pani Haliny Firlit oraz wolontariuszek z 7a i 8b! Najpierw tosty, potem naleśniki, na końcu (około 2 w nocy) sushi. Nadzienia dobierał każdy sobie sam. Jedna zasada – ma być zdrowo i kolorowo!!!

Ci, którzy nie gotowali, grali w gry, zarówno planszowe, jak i internetowe albo oglądali filmy. Klasa 4a przygotowała Familiadę.

Do 23.00 szkoła została wysprzątana, a 60 uczniów z klas 4-5 pod opieką rodziców wróciło do swoich domów. Warto było!!!

Opiekę nad uczniami sprawowali Państwo: Klaudia Bubelska, Halina Firlit, Donata Krzyżanowska, Małgorzata Piwowarczyk, Michalina Sobczyk i Oksana Rodionov (rodzic z 5a).

• Noc w szkole

• Z 1 na 2 grudnia w godzinach 20.00-6.30 odbyła się w naszej szkole kolejna noc w szkole. Również w tym roku nasz projekt został sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak.

Potem było wielkie gotowanie pod czujnym okiem Pani Haliny Firlit, studentek oraz Patryka Kuśmierza z 8b! Najpierw tosty, potem naleśniki, na końcu (około 2 w nocy) sushi. Nadzienia dobierał każdy sobie sam. Jedna zasada – ma być zdrowo i kolorowo!!!

Ci, którzy nie gotowali, grali w gry, zarówno planszowe, jak i internetowe albo oglądali filmy. Chłopcy z 8a o 4.00 zaczęli przecierać drogę, odrzucając śnieg, który tej nocy padał obficie.

W sobotę od 6.00 zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie z klas 6-8 (ponad 60) pod opieką rodziców wracali do swoich domów. Warto było!!!

Opiekę nad uczniami sprawowali Państwo: Halina Firlit, Anna Jóźwik, Lidia Marek, Marek Kapturkiewicz, Gabriela Kuszewska, Krzysztof Wiatr