• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to dzień urodzin słynnej polskiej pisarki, Janiny Porazińskiej (1882-1971).

Dziś na 5. lekcji nasza szkoła przez 5 minut głośno czytała teksty. Klasy 1-3 fragment baśni "O dwunastu miesiącach" Janiny Porazińskiej, zaś klasy 4-8 fragmenty "Bajki o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła" Stanisława Lema. Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema.

W naszej szkole inaugurujemy w ten sposób akcję "Jak nie czytam, jak czytam". Głośne czytanie będziemy kontynuować co miesiąc.

• Piknik Krowoderski - 2.10.2021 r.

• Rada Dzielnicy V, MDK Dom Harcerza

oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na Piknik Krowoderski z okazji powitania jesieni.Impreza pod hasłem „Piękna polska złota jesień”

2 października 2021 r. w godz. 10.00 – 15.30 tereny zielone Szkoły Podstawowej nr 12 przy al. Kijowskiej 3.

W programie m.in.:

zwiedzanie „jesiennych stoisk” przygotowanych przez uczniów SP 12:
            •„Jesienne zbiory” • „Na straganie”, • „W jesiennym parku” • „W dziupli wiewiórki” • „W jesiennym lesie” •„W ogrodzie u jeża” • „Dmuchawce, latawce, wiatr” • „Strofy o późnym lecie”.

stoiska Gości:
            • Rada Dzielnicy V i budżet obywatelski • MDK DOM HARCERZA • Paleta • Inne szkoły i przedszkola

występy gwiazd:
            • Aleksander MARTINEZ • zespół folklorystyczny „ZŁOTA JESIEŃ” • krowoderscy pasjonaci zespół GENEZYP KAPEN

ponadto:
            • konkursy  wiedzy,  artystyczne i sprawnościowe organizowane na każdym stoisku • degustacja „jesiennych” potraw i napojów • drużynowe konkurencje sportowe – przeciąganie liny, rzuty karne, rzuty do kosza, tor przeszkód (rywalizacja sześcioosobowych drużyn: policjanci – nauczyciele, rodzice – nauczyciele, policjanci – uczniowie…) • występy wokalno-instrumentalne, taneczne uczniów i absolwentów SP 12 oraz przedszkoli, szkół podstawowych, liceów z dzielnicy V i MDK-u „Dom Harcerza” • darmowe atrakcje dla dzieci: dmuchany zamek, trampolina, wata cukrowa • grill, kawiarenka z pysznymi ciastami, kawą.

loteria fantowa z cennymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy V, także mieszkańców innych dzielnic.

• 1 września początek szkolnego roku 2021/2022

• Początek szkolnego roku 2021/2022 w reżimie sanitarnym - w maseczkach.

Miło nam było  spotkać się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Najpierw, dla chętnych, o 8:00  odbyła się  Mszę Św. w kościele NMP z Lourdes.

A potem spotkaliśmy się w grupach wiekowych z Dyrekcją i tak najpierw nasi najmłodsi, czyli Pierwszoklasiści godz. 9.00, potem Drugoklasiści i Trzecioklasiści - godz. 10.00, Czwartoklasiści, Piątoklasiści i Szóstoklasiści o godz. 11.00, a na końcu Siódmoklasiści i Ósmoklasiści o godz. 12.00

Podczas każdego spotkania Pani Dyrektor oczywiście gorąco przywitała uczniów i poinformowała o zasadach reżimu sanitarnego jaki obowiązuje w Naszej Szkole.

A potem każda klasa z wychowawcą lub z wychowawcami przechodziła do swojej sali, gdzie już mniej oficjalnie witaliśmy się ze sobą (oczywiście w reżimie sanitarnym). Ponieważ dwa kolejne dni poświęcone były integracji zespołów klasowych ustalaliśmy jak to będziemy się integrować w czartek i piątek. Kiedy odbierzemy z Biblioteki podręczniki. Zastanawialiśmy się czy pogoda pozwoli nam wyjść na wycieczki. Kiedy wybierzemy samorząd klasowy i jak udekorujemy swoje sale lekcyjne.

​​​​​​​Poniżej serwis foto.