Erasmus+ w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny realizować będzie projekt wymiany międzynarodowej, który potrwa do czerwca 2020 roku. Tym razem z uczniami z Portugalii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii pracować będziemy przy projekcie zatytułowanym „Special needs. Use ICT. Drop papers'

Uczestnikami projektu będą uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych oraz klas gimnazjalnych. Wspólna praca z rówieśnikami z zagranicy opierać się będzie na stosowaniu technik komputerowych w procesie nauczania, gromadzeniu danych oraz nawiązywaniu relacji rówieśniczych z koleżankami i kolegami z zagranicy.

Każdy uczestnik projektu stworzy własne e-portfolio, co w założeniu ma zastąpić używanie tradycyjnych zeszytów i podręczników. Celem nadrzędnym jest zatem ochrona środowiska i zasobów naszej planety. Używanie technik komputerowych, praca on-line pomoże naszym uczniom nawiązać i utrzymać trwałe relacje i przyjaźnie poprzez platformę moodle.

Uczniowie wezmą udział w wymianie międzynarodowej. Podczas tygodniowych spotkań będą mieszkać u rodzin uczniów szkół partnerskich. W ramach rewizyty dzieci przyjmą również do swoich domów uczestników projektu z wyżej wymienionych krajów.

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka
    30-079 Kraków, al. Kijowska 3