• Regulamin

• Regulamin nagrody Korczakowskiej

1. Odznaki korczakowskie w 6 kategoriach (pkt. 4) przyznawane są co roku podczas Pikniku Rodzinnego /nominacje/ oraz podczas zakończenia roku szkolnego /nagrody/.
          2. Odznakę korczakowską przyznaje się uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum za spełnienie warunków opisanych w pkt. 4.
          3. Odznakę korczakowską w szczególnych przypadkach mogą także otrzymać szczególnie zasłużeni w danej dziedzinie absolwenci gimnazjum.
          4. Kategorie odznak:

ARTYSTA

• na różne sposoby ukazuje piękno otaczającego świata;
          • twórczo realizuje własne pomysły i prezentuje je na forum szkoły, dzielnicy, województwa;
          • odnosi sukcesy w szkolnych i pozaszkolnych konkursach artystycznych;
          • swoją pracą ubogaca środowisko szkoły.

DORADCA

• wzorowo pełni funkcję przewodniczącego Rady Uczniowskiej, przewodniczącego klasy;
          • doradza w ważnych dla społeczności szkolnej sytuacjach;
          • występuje z inicjatywą rozwiązywania rozmaitych problemów;
          • odznacza się wysoką kulturą osobistą.

PASJONAT

• posiada niezwykłe, oryginalne zainteresowania;
          • rozwija swoje zainteresowania i propaguje je w swoim środowisku;
          • posiada „dokumentację” swoich zainteresowań.

PRZYJACIEL

• bezinteresownie służy innym pomocą i wsparciem;
          • bierze udział w rozmaitych akacjach charytatywnych;
          • sam zauważa potrzebujących i stara im się pomóc.

SPORTOWIEC

• reprezentuje klasę i szkołę w zawodach sportowych,
          • odnosi sukcesy w zawodach sportowych,
          • walczy fair play;
          • propaguje zdrowy tryb życia w środowisku szkolnym.

UCZCIWY KORCZAKOWIEC

• na co dzień odznacza się uczciwością;
          • szanuje mienie szkolne i cudze, dba o nie;
          • bezinteresownie niesie pomoc słabszym.
          1. Tryb zgłaszania:

Każda klasa wybiera do 15 maja danego roku szkolnego maksymalnie po 1 kandydacie do odznaki w poszczególnych kategoriach. Wychowawca klasy przekazuje komisji zgłoszenia kandydatów wraz z uzasadnieniem zawierającym osiągnięcia danego kandydata w danej kategorii – przygotowane według wzoru. Klasa, która nie dotrzyma terminu zgłaszania kandydatów, traci szansę na wybór.

1. Tryb nominowania do odznaki:

Komisja po zapoznaniu się z charakterystykami kandydatów przyznaje nominacje w każdej kategorii, które zostaną wręczone w czasie Pikniku Rodzinnego.

Następnie w głosowaniu tajnym zostaną wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Każdy członek komisji ma maksymalnie 1 głos dla jednej kategorii. Odznakę otrzymuje kandydat, który otrzyma najwięcej głosów. Wręczenie odznak korczakowskich odbędzie się na uroczystym apelu na zakończenie roku szkolnego.

1. W skład komisji przyznającej odznaki korczakowskie „Król Maciuś I” wchodzą: dyrektor szkoły (jako przewodniczący), przewodniczący Rady Uczniowskiej SP i przewodniczący Rady Uczniowskiej GIM, opiekun Rady Uczniowskiej.
          2. Decyzja Komisji jest ostateczna.